VLASTNÍ VÝVOJ
Všechny naše výrobky vyvíjíme a vyrábíme sami v prostředí naší moderní továrny. Zdokonalování stávajících produktů, vývoj nových výrobků a realizaci zákaznických řešení nám zjednodušuje informační ERP systém, který neustále sbírá a vyhodnocuje data související s pracovními procesy firmy. S tímto systém je propojený i špičkový konstrukční software a programovací systémy výrobních linek.
Součástí naší databáze jsou i parametrické modely, které vytváříme v konstrukčním 3D systému. Ověřené konstrukční principy pečlivě uchováváme pro další využití. Důležité konstrukční prvky máme ochráněné průmyslovými vzory a patenty.
Stávající výrobky stále zdokonalujeme
Náš sortiment tvoří výhradně kvalitní produkty, které prošly testováním našich odborníků. I jejich funkčnost ale pravidelně kontrolujeme a důkladně zvažujeme přínosnost případných inovací. Cílem může být jejich pohodlnější využívání, ale i zefektivnění celého výrobního procesu. Vždy vycházíme z vlastních poznatků, ale v potaz bereme i zpětnou vazbu od našich zákazníků.
Dbáme na funkčnost i design
Náš skříňový systém pro automatizovaný výdej zásilek je toho příkladem. Vybavili jsme ho elektricky ovládanými zámky napojenými na řídící terminál, který umožnuje platbu, tisk i komunikaci s firemními systémy poskytovatele.
Jak vývoj nových výrobků probíhá?
Nezůstávejme ale jen u obecných, ač pravdivých, poznatků. Pojďme se společně ponořit do celého procesu vývoje. Připravili jsme pro vás odpovědi na otázky týkající se jeho organizace, testování nových výrobků i očekávání souvisejících s jeho dalším vývojem.
1. Kdo stojí za rozhodnutím, jakým směrem se bude vývoj výrobků ubírat?
Vývoj nových výrobků provádíme na základě rozhodnutí vedení společnosti. Vycházíme z požadavků a průzkumu trhu, našich technických možností a odhadů budoucího vývoje v dané oblasti.
2. Kdo se na vývoji nových produktů podílí? Jak tento proces probíhá?
Každý vývojový úkol má svého projektového manažera. Každý z našich vývojových pracovníků se dále specializuje na určitou skupinu produktů, má o ní detailní znalosti, což přispívá k vývoji kvalitnějších řešení.
Jednodušší projekty s využitím ověřených postupů zpracovává tento konstruktér (vývojář) samostatně. Složitější úkoly během jednotlivých fází návrhu pravidelně konzultuje v týmu ostatních konstruktérů. V případě potřeby je do tohoto procesu zapojen i ředitel, obchodník, externí dodavatel nebo přímo zákazník.
3. Jak probíhá testování nového výrobku?
Testování je možné rozdělit na procesní a výrobkové. V procesním ověřujeme navrženou konstrukci z hlediska využití technických možností našich zařízení, optimalizace spotřeby materiálu a času výrobních operací. Ve výrobkových testech ověřujeme dodržení parametrů zadaných zákazníkem, předepsaných normou nebo předpokládaným způsobem využití nebo zatěžování.
4. Kde vidíme budoucnost oboru?
Budoucnost oboru vidíme v oblasti chytrých úložných řešení s elektronickými systémy uzamykání s přístupovými a platebními terminály s propojováním s firemními informačními systémy a aplikacemi. Dále očekáváme, že stále větší pozornost bude věnována ergonomii dílenských pracovišť, a propojení výrobních a kontrolních zařízení s průmyslovým nábytkem. V neposlední řadě očekáváme rozvoj v oblasti úložných systémů s možností nabíjení akumulátorů.
5. Čeho bychom chtěli v rámci vývoje produktů dosáhnout?
Chtěli bychom, aby naše řešení v zákazníkovi vyvolala pocit, že ten, kdo to navrhl a vyrobil, své práci dobře rozumí. Naše řešení musí být spolehlivá, funkční, bezpečná a dobře zpracovaná i po stránce jejich designu.